דלג לתוכן העמוד
ששון אברהם
 

ששון אברהם

בן ו
נפל ביום כ"ח כסלו תשמ"ב (25)
מקום מנוחתו כפר אוריה

סיפור חייו

בן הזקונים של קלרה ומנחם. אברהם נולד בפיראוס שביוון בט' בניסן תר"צ (7.4.1930). היו לו שלוש אחיות ושני אחים.
עם פרוץ מלחמת העולם השנייה ופלישת הגרמנים ליוון ב-1943, נלקחו אביו ואחיו למחנה ריכוז בפולין, ומשם לא חזרו. אברהם הסתתר עם אחיותיו אצל משפחות נוצריות עד תום המלחמה. ב-1945 נאספו כל היתומים ועלו לארץ ישראל במסגרת עליית הנוער, ונקלטו בחברת עליית הנוער במשק פועלים בחדרה, עם עוד קבוצת יתומים מיוון.
במשק הפועלים פגש אברהם את מזל, רעייתו לעתיד, שעלתה לארץ בשנת 1946 והייתה אף היא ניצולת שואה. עם פרוץ מלחמת העצמאות התגייס אברהם להגנה והשתתף בהגנה על היישובים מול מתקפות הערבים.
אברהם הצטרף לגרעין הנוער "איתנים" של יוצאי יוון וטורקיה, אשר התארגן להתיישבות חקלאית. ב-1948 החל גרעין הנוער בהתיישבות החקלאית ועזר בהקמתו של המושב טל שחר בשפלת יהודה.

באותה שנה התחתן אברהם עם מזל. במשך השנים נולדו להם ארבעה ילדים: שלושה בנים ובת. אברהם עסק בחקלאות על כל גווניה: גידול מטעים, גידולי שדה, גידול פרות ותרנגולים. כמו כן הקים חממת פרחים והיה ליצואן פרחים מצטיין. נוסף לכך היה מעורב בחיים הציבוריים בכפר, היה קשור למפלגת העבודה, שימש כמזכיר הכפר ונשא באחריות לפיתוח וקידום המושב. אברהם אהב את החקלאות ועבד את אדמתו בנאמנות ובחריצות.
אברהם היה איש משפחה חם ואוהב לרעייתו מזל ולארבעת ילדיו: מנחם, אסתר, שמואל ויאיר.
לאחר מלחמת יום הכיפורים, באפריל 1973, התגייס אברהם למשמר הגבול ושימש כרב"ש (רכז ביטחון שוטף) במושב. הוא היה אחראי על השמירה ועל הביטחון ביישוב, ארגן את הסיורים, את האימונים במטווח, וערך מרדפים אחרי מסתננים. כמו כן הפעיל את כיתת הכוננות ביישוב ויצר קשרים טובים לטובת תושבי הכפר עם משטרת בית שמש ועם מפקדת גזרת יהודה במג"ב.
אברהם היה ציוני שהאמין בביטחון ארצו, ותרם לכך בעצמו בשירותו במג"ב.
בכ"ח בכסלו תשמ"ב (25.12.1981) נפטר אברהם מדום לב.

רב-שוטר אברהם נפל בעת שירותו. בן חמישים ואחת היה בנפלו. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין בכפר אוריה. הותיר אחריו אישה, שלושה בנים ובת, ושלוש אחיות.

מקום מנוחתו

ששון אברהם
בן בנופלו
מקום מנוחתו כפר אוריה